Frezarka, czyli narzędzie, które cenimy w Time for Nails – o usuwaniu starego manicure bez acetonu!

Gdybyśmy miały wskazać najbardziej charakterystyczny aromat unoszący się w salonach manicure, to zapewne byłaby to mieszanka aromatów lakierów do paznokci i… acetonu.

Frezarka, czyli narzędzie, które cenimy w Time for Nails – o usuwaniu starego manicure bez acetonu!

Czym jest aceton? Dlaczego tak chętnie jest wykorzystywany przez branżę manicure?  Czy jest jakaś alternatywa, która może być równie szybka, skuteczna, ale nieco bardziej bezpieczna dla naszych paznokci? Przeczytajcie koniecznie, bo… my ją znamy! To oczywiście frezarka.

 Jak usunąć hybrydę? C3H6O

Wzór chemiczny acetonu, tym którzy nie są chemikami, powie niewiele, a na pewno nie wskaże na właściwości jakimi ta substancja się charakteryzuje. Aceton jest powszechnie wykorzystywany przy produkcji farb, lakierów, rozpuszczalników i dużej części kosmetyków do manicure. To nim usuwa się w większości salonów manicure nasze stare hybrydy. Ma ostry, bardzo charakterystyczny zapach, który drażni i na dłuższą metę jest średnio zdrowy. Dermatolodzy od lat walczą o to, by w codziennych zabiegach manicure unikać acetonu. Ma on działanie drażniące, wysuszające, podrażniające, co z pewnością nie służy dłoniom i paznokciom. Groźne są również opary tej substancji, które w dużych ilościach mogą wywołać zatrucie. Słowem – aceton nie służy ani klientce, ani wykonującej zabieg stylistce paznokci.

Na co szkodzi aceton i dlaczego warto z niego zrezygnować? – słowo o naturalnym manicure

Często stosowany aceton może powodować pękanie i uszkodzenie zewnętrznej struktury skóry, sprzyja utracie przez paznokcie i skórę kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i odporność na czynniki zewnętrzne. Aceton rozpuszcza warstwę lipidową naskórka i wytworów skóry tj. paznokci skutkując infekcjami. Jeżeli zastanawiałyście się, dlaczego wasze paznokcie bywają osłabione po zmywaczu lub hybrydzie, to jest właśnie winowajca! W dodatku aceton wchodzi w reakcję z wodą zawartą w skórze, czego efektem jest zwiększona jej utrata. Nie zdradzimy wam sekretu mówiąc, że na słabych, zniszczonych, wysuszonych i łamliwych paznokciach każdy rodzaj manicure i każdy lakier trzymają się znacznie krócej i to błędne koło może trwać i trwać… Ale i na to są sposoby 🙂

Czym w takim razie usuwać lakier, pozostałości poprzedniego manicure i manicure hybrydowy? Prawidłowa odpowiedź: frezarka!

Aceton można niemal zupełnie wyeliminować z procedur przygotowania paznokci do manicure. Można zastąpić go czymś bardzo naturalnym i niemal całkowicie ekologicznym :). Cóż to takiego? Frezarka, oczywiście!
Hybrydę można usunąć piłując poszczególne warstwy lakieru. W profesjonalnych salonach kosmetycznych – a takim jest Time for Nails – tę czynność wykonuje się za pomocą specjalistycznych ceramicznych lub tytanowych frezów. Ich budowa, trwałość i precyzyjność umożliwia usuwanie lakieru hybrydowego, żelu lub akrylu w bardzo krótkim czasie. Nie uszkodzi płytki paznokcia, nie rozmiękczy jej, ani nie spowoduje przegrzania naturalnej płytki paznokciowej. Paznokcie i klientka zyskują jeszcze coś:

To ostatnie jest zresztą bezcenne – o to i resztę zadbamy w Time for Nails. Do zobaczenia w naszym salonie manicure na Mokotowie!

To co, kiedy się widzimy w Time for Nails?